Aile hukukundan bahsetmeden önce “aile” kavramının anlamını ve önemini vurgulamak gerekmektedir. Toplumun temelini oluşturan “aile” kavramının hukukumuzdaki yeri de çok önemlidir. Ülkemizde boşanma oranının artması, velayet, nafakaya ilişkin problemler, kadına şiddetin önlenmesinin gerekliliği gibi bir çok konu aile hukuku ile doğrudan ilgilidir. Türk Medeni Kanunumuz aile kavramının korunması hususunda birçok düzenleme yapmıştır. Ofisimizde, aile hukuku konusunda her türlü sözleşme ve dava çeşitinde hizmet vermekteyiz:

Aile hukuku, uzmanlık gerektiren bir alandır.

 • Boşanma Davaları; Anlaşmalı boşanma davaları(Protokol düzenlenmesi ve dava takibi), Çekişmeli boşanma davaları(Tazminat,nafaka,velayet,tedbir talepli dava takibi)
 • Mal varlığı tasfiyesi davaları
  -Evlilik ve mal rejimi sözleşmeleri
  -6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesi Hakkında Kanun gereğince alınacak her türlü tedbiri içeren talepler
  -Velayet ve nafaka davaları
  -Nişanlanmanın sona ermesiyle ortaya çıkacak ihtilaflara ilişkin davalar
  Evlat edinme davaları
  -Babalık davaları
  -İddet müddetinin kaldırılması davaları
  -Butlan davaları

Aile hukuku konusunda aile hukuku avukatından destek almanız herhangi bir hak kaybına uğramamanız için gereklidir. Aile hukukuna ilişkin tüm işlemleriniz ofisimizde profesyonel şekilde yerine getirilecektir.