ONLINE İTİBAR YÖNETİMİ

Online İtibar Yönetimi Nedir?

Oline İtibar Yönetimi, şirket, marka ve şahıslar için günümüzde adeta bir zorunluluktur.

Online itibar yönetimi, bir şirket,şahıs ya da marka için profesyonel olarak yürütülen bir süreçtir. Sosyal medyada bulunan ve şahıs,şirket ya da markaların itibarlarını zedeleme ihtimali bulunan her türlü görsel, web sayfası, içerik ,yorum, paylaşım konusunda bu alanda uzman bir ekip tarafından takip edilerek gerekli yasal işlemlerin ve müdahalelerin yapıldığı bir hizmettir.Bu süreç , gelişen teknoloji çağında internet kullanımının da yaygınlaşması ile birlikte şirket, şahıs ve markalar için adeta bir zorunluluk haline gelmiştir.

Online İtibar Yönetimi Konusunda Hangi Hizmetleri Veriyoruz?

Moroğlu Hukuk Bürosu, bu hususta aşağıdaki hizmetleri vermektedir:

-Şirket, şahıs ya da markanız adına sosyal medya üzerinden(facebook,instagram,twitter,youtube vs.) ya da web siteleri üzerinden yapılan olumsuz, yanlış, yanıltıcı haber, yorum, görsel,suç(hakaret,tehdit vb.)içerikli paylaşımlar gibi içerikleri “anlık” takip ederek en kısa süre içinde arama motorlarından (google,yandex vb.) içeriklerin kaldırılmasını sağlıyoruz.

-Kaldırılmasını talep ettiğiniz içeriklere ilişkin bu içerikleri yükleyenlere karşı tüm hukuki işlemleri başlatıp süreci yürütüyoruz.

–Tercihiniz doğrultusunda ayrıca tazminat davası da açarak bu şahısların şirketiniz,markanız,şahsınızda yol açtığı zararların giderilmesini sağlıyoruz.

-Eserlerinize ilişkin telif haklarınızı koruyarak olası korsan paylaşımlara ilişkin süreci yönetiyoruz.

Unutulma hakkı doğrultusunda hakkınızda internet ortamında bulunan bir haber, fotoğraf, ses hukuka uygun dahi olsa içerikleri internet ortamından kaldırıyoruz.

Neden Önemlidir?

Bilindiği üzere internet kullanımı geçmiş yıllara göre gün geçtikçe artmakta ve yaygınlaşmaktadır. Bunun sonucu olarak da şahısların, markaların, şirketlerin internet ortamındaki imajı adeta bir “vitrin”gibidir. Kişiler bir markayı tercih etmeden önce internetten araştırma yapmaktadırlar. Bu araştırmaları google, yandex gibi arama motorlarından ve instagram,facebook  gibi sosyal medya hesaplarından yapmaktadır.  Hal böyle iken hakkında yanıltıcı,suç içerikli haber, içerik, görsel vs. paylaşımında bulunulanlar mağdur duruma düşmektedir. Dolayısıyla bu durum kaçınılmaz bir şekilde itibar zedeleyicidir. Hatta telafisi mümkün olmayan kayıplara dahi yol açabilmektedir. Bu kayıplar maddi olabileceği gibi manevi de olabilir. Sonuç olarak, online itibar yönetimi, ciddiye alınması gereken ve günümüzde zorunluluk haline gelmiş bir hizmettir.

Online İtibar Yönetimi Ücreti Nedir?

Ücret teklifi almak için hukuk büromuzla iletişime geçiniz.

Leave a Comment